informationTájékoztatjuk, hogy honlapunkon cookie-kat/sütiket használunk, melyek célja, hogy teljesebb körű szolgáltatást nyújtsunk látogatóink részére.




Közétkeztetési Szakácsverseny

2018. FEBRUÁR 9.
A PAVILON

A sajtóközlemény ide kattintva elolvasható és letölthető.

A Sirha Budapest kiállítás adott otthont február 9-én a „Közétkeztetési Szakácsverseny 2017-2018” országos döntőjének. A döntőbe jutott versenyzők egy előre meghatározott, kizárólag hazai alapanyagokat tartalmazó élelmiszerkosárból készítettek tavaszváró, tradicionális ízeket képviselő ételeket. A cél mindezek mellett az ételek modernizálása, annak érdekében, hogy a felnőtt vendégek megismerjék az évszakhoz illetve a szokásokhoz kötődő ételeket, ezáltal fejlesztve az étkezési kultúrát. A döntősök ételsorait neves szakértőkből álló zsűri – például Szatmári János, Gulyás Károly, Wolf András, Vomberg Frigyes és Ambrus György - értékelte. A 12 döntőbejutott két fős csapat háromfogásos, felnőtt menüket készített, melyhez kötelezően felhasználtak csirkét vagy afrikai harcsát, friss parajt vagy spárgát, szezonális gyümölcsöt, zöldséget, rizst vagy tésztát. Az ételsor elkészítéséhez az összes felhasznált alapanyag beszerzési értéke nem haladhatta meg az egy étkezőre jutó nettó 450 forintot. 

A Közétkeztetési Szakácsverseny 2017-2018 díjazottai:

  • I. helyezett:
    Eurest Budapest csapat; Budapest XVII. és XXIII. kerület
    Horváth György és Maros András
  • II. helyezett:
    Eurest Győr csapat, Győr
    Balázs Attila és Szabó Béla
  • III. helyezett:
    Hungast Pécs csapata, Pécs
    Berényi Máté és Rigó Norbert
     

Legjobb...

  • előétel:
    Hungast Gyermekmenza Kft. Budapesti csapata, Budapest III. kerület
    Lovay Gergely és Bornemissza Ferencné
  • főétel:
    Eurest Budapest csapat; Budapest XVII. és XXIII. kerület
    Horváth György és Maros András
  • desszert:
    Hungast Pécs csapata, Pécs
    Berényi Máté és Rigó Norbert
     

Különdíjak:

  • Földművelésügyi Minisztérium (FM) különdíja: 
    RC Team, Budapest XII. kerület - Erdős Anikó és Vénig Edina
  • Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) különdíja: 
    Füles Mackó, Balatonlelle - Tölgyesi Ferencné és Kertes Noémi
  • Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI) különdíja: 
    RC Team, Budapest XII. kerület - Erdős Anikó és Vénig Edina
  • Közétkeztetők, Élelmezésvezetők Országos Szövetsége (KÖZSZÖV) különdíja: 
    RC Team, Budapest XII. kerület - Erdős Anikó és Vénig Edina
  • Magyar Nemzeti Gasztronómiai Szövetség (MNGSZ) különdíja: 
    Eurest Pécs csapat, Pécs - Szabó Balázs és Varga János
  • Magyar Bocuse d’Or Akadémia különdíja: 
    RC Team, Budapest XII. kerület - Erdős Anikó és Vénig Edina
  • Pannon Gasztronómiai Akadémia (PGA) különdíja: 
    Eurest Budapest csapat; Budapest XVII. és XXIII. kerület - Horváth György és Maros András
  • Magyar Vendéglátók Ipartestülete (MVI) különdíja: 
    Eurest Budapest csapat; Budapest XVII. és XXIII. kerület - Horváth György és Maros András
  • Metro különdíja: 
    Füles Mackó, Balatonlelle - Tölgyesi Ferencné és Kertes Noémi
  • Hungarikum Programiroda Nonprofit Kft. különdíja: 
    Eurest Pécs csapat, Pécs - Szabó Balázs és Varga János
  • Vendéglátás Magazin különdíja: 
    Hungast Szekszárd, Szekszárd - Bőcs József és Erlich Zsolt
  • Élelmezés különdíja: 
    Füles Mackó, Balatonlelle - Tölgyesi Ferencné és Kertes Noémi
  • BAHAMAS Kft. különdíja: 
    Eurest Győr csapat, Győr - Balázs Attila és Szabó Béla
    Hungast Formabontók csapata, Budapest III. és XI. kerület - Gagyi Sándor és Bartáné Giák Andrea
    Junior 87-es csapat, Budapest, XXI. kerület - Szépe János és Horváth Vivien
  • Szarvas-Fish Kft. különdíja: 
    Eurest Győr csapat, Győr - Balázs Attila és Szabó Béla
  • Gyermelyi Zrt. különdíja:
    RC Team, Budapest XII. kerület - Erdős Anikó és Vénig Edina
    Junior 87-es csapat, Budapest, XXI. kerület - Szépe János és Horváth Vivien
    Hungast VITAL Team, Budapest X. kerület - Ölvedi Csaba és Juhász Ádám
  • Hungaro Chemicals Kft. különdíja:
    Hungast Pécs csapata, Pécs - Berényi Máté és Rigó Norbert
    Hungast Zalagast Kft., Dunaújváros - Pulai Józsefné és Vinis Krisztiánné
    Hungast Gyermekmenza Kft. Budapesti csapata, Budapest III. kerület - Lovay Gergely és Bornemissza Ferencné
  • Ecolab-Hígiene Kft. különdíja:
    Eurest Budapest csapat; Budapest XVII. és XXIII. kerület - Horváth György és Maros András
    Junior 87-es csapat, Budapest, XXI. kerület - Szépe János és Horváth Vivien
    Hungast VITAL Team, Budapest X. kerület - Ölvedi Csaba és Juhász Ádám
  • Magyar Nemzeti Értékek és Hungarikumok Szövetsége különdíja: 
    Hungast Szekszárd, Szekszárd - Bőcs József és Erlich Zsolt

 

A  kiállítás teljes ideje alatt megtekinthető volt a Nébih mozgó érzékszervi laborautója, ahol íz, szín és illat teszteken vehettek részt az érdeklődők.

A Közétkeztetési Szakácsverseny országos döntőjével egyidejűleg a Nébih konferenciát szervezett az élelmezésvezetők számára „Érzékszervi bírálatok a közétkeztetésben” címmel.